ΗΜΑΘΙΑ posted by

Παραμένει η δυστοκία στο ΚΙΝΑΛ Ημαθίας για το έκτο πρόσωπο που θα συμπεριληφθεί στο ψηφοδέλτιο (ονόματα)

Παραμένει η δυστοκία στο ΚΙΝΑΛ Ημαθίας για το έκτο πρόσωπο που θα συμπεριληφθεί στο ψηφοδέλτιο (ονόματα)

Επιβεβαιώνεται το ρεπορτάζ του zoomerang.gr για δυστοκία του ΚΙΝΑΛ στην εξεύρεση μιας ακόμη γυναικείας υποψηφιότητας από την Ημαθία (κατά προτίμηση απο την περιοχή του δήμου Βέροιας) ώστε να “κλείσει” η εξάδα του ψηφοδέλτιου της εκλογικής περιφέρειας.

Σήμερα το απόγευμα (Κυριακή) ανακοινώθηκαν τα τελικά ψηφοδέλτια του Κινήματος Αλλαγής, για ακόμη 7 εκλογικές περιφέρειες ανά την επικράτεια χωρίς να περιλαμβάνεται (και πάλι) η Ημαθία όπου οι υποψηφιότητες παραμένουν πέντε και είναι οι: Νίκος Μπρουσκέλης, Μπάμπης Γκιόνογλου, Θόδωρος Παπαναστασίου, Τηλέμαχος Χατζηαθανασίου και Μαρία Τορορή. Πάντως οι διερευνητικές συζητήσεις με τοπικά στελέχη συνεχίζονται και αρχές της ερχόμενης εβδομάδας ή και πιο σύντομα αναμένεται να βρεθεί το έκτο πρόσωπο έστω και με τη λογική να «μπεί» τώρα χωρίς ιδιαίτερη προοπτική εκλογικής εποτυχίας αλλά να ια να δημιουργήσει «πολιτικές παρακαταθήκες» για το μέλλον…

ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΗΚΑΝ  ΣΗΜΕΡΑ

Στα ψηφοδέλτια που ανακοινώθηκαν σήμερα, μεταξύ άλλων, στην εκλογική περιφέρεια της Δυτικής Αθήνας περιλαμβάνονται ο γνωστός δημοσιογράφος Κώστας Χαρδαβέλλας, ο πρώην υπουργός Μιχάλης Καρχιμάκης και ο σεξολόγος Θάνος Ασκητής.

Αναλυτικά τα ονόματα των υποψηφίων που ανακοίνωσε το ΚΙΝΑΛ ανά εκλογική περιφέρεια είναι:

Ν. Αιτωλοακαρνανίας:

ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
ΚΕΛΕΠΟΥΡΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
ΚΙΤΣΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
ΜΠΙΖΜΠΙΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ
ΠΙΣΤΙΟΛΗ ΠΕΡΣΕΦΟΝΗ
ΤΟΡΟΥΝΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
ΦΟΥΝΤΑ ΝΙΚΗ

Ν. Βοιωτίας:

ΑΓΓΕΛΟΥ ΜΙΜΗΣ
ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ ΑΡΗΣ
ΚΟΣΚΟΒΩΛΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ
ΜΟΥΛΚΙΩΤΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
ΝΤΑΝΤΟΥΜΗ ΓΙΑΝΝΑ

Ν. Καρδίτσας:

ΕΥΘΥΜΙΑΔΗΣ ΝΙΚΟΣ
ΘΩΜΟΠΟΥΛΟΥ ΔΩΡΑ
ΚΟΝΤΑΞΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
ΚΟΥΚΟΣΙΑΣ ΝΙΚΟΣ
ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΩΤΗΡΗΣ
ΡΑΓΙΑ ΑΡΙΣΤΕΑ

Ν. Φλώρινας:

ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ
ΚΩΣΤΑΡΕΛΛΗΣ ΠΕΤΡΟΣ
ΠΙΧΤΡΑΚΗ ΓΙΩΤΑ
ΡΕΠΠΑ ΓΙΩΤΑ

Ν. Θεσπρωτίας:

ΔΑΛΑ ΣΤΑΜΑΤΙΑ
ΜΠΟΤΟΣ ΚΩΣΤΑΣ
ΣΑΜΙΟΥ ΜΑΡΙΑ
ΠΑΣΧΟΣ ΑΛΕΚΟΣ

Υπόλοιπο Αττικής (Ανατολική Αττική):

ΑΝΑΟΥΝΗ ΕΛΕΝΗ
ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ
ΑΣΠΡΑΔΑΚΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ
ΑΥΓΕΡΟΥ ΜΑΡΙΝΑ
ΒΡΕΤΤΟΣ ΣΠΥΡΟΣ
ΖΩΤΟΣ ΣΩΤΗΡΗΣ
ΚΟΝΣΟΥΛΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
ΜΠΟΥΛΜΠΑΣΑΚΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
ΣΑΒΒΙΔΗΣ ΚΩΣΤΑΣ
ΣΤΕΦΑΝΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ
ΤΕΛΩΝΙΑΤΗ ΑΡΕΤΗ
ΤΣΕΛΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ
ΧΡΙΣΤΟΦΙΛΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΗ

Β’ Αθήνας (Δυτικός Τομέας):

ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
ΑΣΚΗΤΗΣ ΘΑΝΟΣ
ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΝΑΝΤΙΑ
ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΓΙΑΝΝΗΣ
ΓΚΕΜΗ ΕΝΤΑ
ΔΑΡΣΙΝΟΣ ΤΑΣΟΣ
ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗΣ ΛΕΥΤΕΡΗΣ
ΚΑΡΡΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
ΚΑΡΧΙΜΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ
ΚΟΛΛΙΑ ΚΑΛΛΙΟΠΗ
ΛΕΒΑΝΤΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΑΚΗ-ΔΑΜΑΛΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ
ΝΟΤΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ
ΣΤΑΥΡΟΥ ΕΛΕΝΗ
ΧΑΡΔΑΒΕΛΛΑΣ ΚΩΣΤΑΣ

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται.

Scroll Up